Za podpory Monkey Business se v Havířově vyšlapalo přes 100 tisíc pro malé umělce

Zatímco na pódiu rozdávali lidem energii kapely z regionu i z celé republiky, pod pódiem se na Oranžových kolech vyšlapalo pro talentované děti 100.529 korun, které těsně před koncertem Monkey Business předala Nadace ČEZ ředitelkám obou havířovských ZUŠ. První část festivalu Energie pro kulturu, který ve čtvrtek a v pátek v Havířově odstartoval své putování po celé republice, přinesla i přes nepřízeň počasí radost stovkám diváků a zároveň pomohla dobré věci.

24. 6. 2022

Energii, kterou návštěvníci vysportovali na Oranžových kolech, přemění Nadace ČEZ na peníze a pošle je zpět do Havířova. Částku 50 210 Kč získá Základní umělecká škola Bohuslava Martinů, o 109 korun více přijde na účet Základní umělecké školy Leoše Janáčka. Obě školy počítají s pořízením nových hudebních nástrojů a dalších pomůcek pro malé umělce.

„Byla to pro nás velká výzva, protože na festivalu naše děti také vystoupily a představily se veřejnosti. Peníze od Nadace ČEZ se nám budou moc hodit, zvláště v dnešní době, kdy skládáme doslova korunu ke koruně, abychom v našich školách nemuseli vzdělávání talentovaných dětí nijak omezovat,“ shodly se ředitelky Terezie Krainová a Anna Mikulová.

Za Nadaci ČEZ předal šek generální ředitel společnosti ČEZ Energo a předseda představenstva firmy ENVEZ Martin Václavek. „V tomto regionu ČEZ působí už dlouho, proto jsme rádi jako dobří sousedé podpořili dobrou věc. Jsem si jistý, že v obou uměleckých školách vyšlapané peníze využijí tím nejlepším způsobem, tedy na vzdělávání dětí,“ řekl Martin Václavek.

Festivalu se zúčastnil i primátor Havířova Josef Bělica, který dokonce na Oranžovém kole vyšlapal rekord dne. „Mám radost, že aktivity našeho společného podniku ENVEZ, který jsme založili se společností ČEZ ESCO, přináší městu nejen nový pohled na energetiku, ale také nový rozměr společenského a kulturního života a zároveň podporu pro neziskové organizace, v tomto případě pro talentované děti,“ řekl Josef Bělica.

Cílem festival Energie pro kulturu je obnova kulturního života v Česku po koronavirové pauze a podpora umělců z jednotlivých regionů. V Havířově se díky tomu kromě Monkey Business a Cirku La Putyka představili hudebníci a divadelníci z Ostravy a Havířova. Festival bude dále putovat do Hodonína, Děčína, Jablonce, Českých Budějovic, Mělníka, Třebíče, Kadaně a Olomouce. Více na www.energieprokulturu.cz.