Zpět

Moderní teplárenství v Havířově

Jedním z hlavních cílů společnosti ENVEZ je kvalitně připravit přechod od uhlí k „zelenějšímu“ teplárenství a zajistit tak pro dnešní obyvatele i příští generace lepší životní prostředí ve městě. Zároveň chceme zachovat promyšlenou síť centrálního zásobování teplem, která umožní dodávat teplo lidem i firmám za dobrou cenu.

ENVEZ nyní připravuje projekt, který uvedené cíle zajistí, a to s ohledem na měnící se geopolitickou situaci i změny na trhu surovin. Firma vychází ze zkušeností svého majoritního vlastníka, společnosti ČEZ ESCO, která má bohaté zkušenosti s provozováním a modernizací teplárenských soustav a zajišťuje dodávky tepla pro desítky měst v České republice i na Slovensku.

Zájem Havířova na urychlení modernizace teplárenství vyplývá z energetické politiky Evropské unie, která zahrnuje dekarbonizaci teplárenství a přechod tepláren na nové technologie. Zastupitelé proto hledali řešení založené na odchodu od uhlí, které přispěje ke změně klimatu a zároveň umožní zachovat stabilní a přijatelnou cenu tepla pro obyvatele města.